„Darnus gyvenimas“: modelis Eglė Terekaitė

Su džiugesiu širdyje pradedame pažinčių su darniais žmonėmis seriją ,,Darnus gyvenimas”.

Norime pasakoti apie tuos, kurie šypsosi, tuos, kurie rūpinasi savo sveikata, gerbia kiekvieną gyvybę, bando atrasti savo prigimtį ir suprasti visatos dėsnius, apie tuos, kurie mokosi mylėti ir moko to kitus.

Pristatysime jums žmones, nebijančius gyventi kitaip nei šiandien tapo įprasta, drąsiai reiškiančius savo idėjas ir besidalinančius autentiška patirtimi – išgyventa, pajausta ir tokia, be kurios nebeįsivaizduoja savo kasdienybės.

Tikimės, jus įkvėps šie visapusiškai darnūs gyvenimo pavyzdžiai, nes mus žmonės, kuriuos ilgainiui pristatysime, neabejotinai žavi ir skatina tobulėti.

***

Pirmoji mūsų ,,Darnaus gyvenimo” trumpa istorija yra apie modelį Eglę Terekaitę. Šią įkvepiančią merginą neabejodami pasirinkome ir pirmosios savo kolekcijos modeliu, nes ji ir jos gyvenimas itin taikliai atspindi tai, apie ką norime jums pasakoti, kokią žinią siekiame perduoti.

Eglė – vegetarė, sveikuolė, aktyvi, sportiška mergina, remianti gyvūnų teises, savanoriaujanti įvairiose socialinėse organizacijose ir akcijose, tobulėjanti dvasiškai ir savo pavyzdžiu įkvepianti kitus. Nors ir dirba modeliu, Eglė jau seniai neturi jokių žalingų įpročių ir tuo stebina pramogų pasaulio atstovus, taip sveikatingumo, sąmoningumo ir vidinės harmonijos žinią pristatydama plačiajai visuomenei.

Paprašėme Eglės pasidalinti savo mintimis.

– Papasakok apie save. Kuo gyveni, kokia veikla užsiimi?

– Pirmiausiai esu siela. Gavusi šį kūną, keliauju per gyvenimą jį pažindama, atrasdama ir besimokydama. Būdama trylikos, iškeliaviau į tolimą Tokijų dirbti modeliu, nuo tada mano gyvenimas tapo labai intensyvus. Nuolat keliauju, susipažįstu su naujais žmonėmis, skirtingomis kultūromis. Tokį gyvenimo būdą turėjau suderinti su mokykla, o vėliau Tarptautinių santykių ir Politikos mokslais Vilniaus universitete. Gyvenimas buvo ir yra labai aktyvus, vieną dieną esu Tokijuje, kitą Filipinuose, trečią jau Europoje. Keliaudama, pažindama skirtingas kultūras, besisukdama mados industrijoje, pamažu pradėjau pažinti save, augti, ieškoti gyvenimo prasmės. Pastebėjau, kad materialūs dalykai vidinės ramybės ir džiaugsmo tikrai nesuteikia, tik trumpą pasitenkinimą. Tačiau kiek žmogus gali tenkintis? Laimingiausia esu vasarą savanoriaudama jaunimo stovyklose, organizuodama vedines paskaitas Ukmergėje, galėdama kažkuo padėti gyvūnams, pasitarnauti žmonėms, skirti laiko seneliams, gyvenantiems senelių globos namuose.

Kas Tau yra svarbiausia? Kokią žinią norėtum perduoti kitiems?

– Man svarbiausia meilė, įsiklausymas, atjauta. Kiekvieną rytą atsikeliu ir vakare guluosi jausdama begalinį dėkingumą. Kasdien už viską dėkoju Dievui, nesvarbu kokia diena būtų, ar kas benutiktų. Nieko kito taip žmonėse nevertinu kaip nuoširdumo ir tikrumo. Na, ir jeigu galiu kažkam pasitarnauti, padėti ar padaryti kokį gerą darbelį, tą dieną galiu ,,užskaityti”.

– Ką vadini savo mokytojais, įkvėpėjais?

– Mano gyvenime yra daug autoritetų. Tikiu, kad niekas nevyksta atsitiktinai ir visus savo gyvenimo kelyje sutiktus ir esančius žmones galiu laikyti savo mokytojais. Pirmiausiai, tai mano mama ir tėtis. Jie ne tik mano mokytojai, bet ir didžiausi palaikytojai bei įkvėpėjai! Dvasinių žinių semiuosi iš Vedų – seniausių pasaulyje šventraščių, kuriuose slypinčias žinias man perteikia tokie nuostabūs ir įkvepiantys žmonės – lektoriai ir man brangios sielos kaip Bhakti Swarupa Caitanya Swami, Anantara Das, Vaikunthanatha Das, Asta Ivaškevičiūtė, Žilvinas Užkuraitis, Darius Ražauskas ir Egidijus Bakas.

– Kas Tave įkvepia, kas kasdien suteikia jėgų?

– Gamta. Buvimas gamtoje, tos ore tvyrančios ramybės stebėjimas ir susiliejimas į viena. Jėgų man suteikia malda ir begalinis pasitikėjimas Dievu.

– Koks yra gyvenimas darnoje?

– Darna – kai veiksmai, žodžiai ir jausmai neprieštarauja vieni kitiems, kai širdis yra pripildyta meilės kiekvienai gyvai būtybei, kai nebeturi ko prašyti Dievo ir gali tik dėkoti.

Agnieta Jonikienė

Nuotraukoje Eglė vilki ,,DARNOS” sijoną