Eglė Aukškalnienė – savo sielos namų ieškanti Vilkė

Dalinamės Agnietos ir Eglės Aukškalnienės pokalbio žurnalui ,,Raktas”  ištraukomis ir fotografės Enrikos Paulauskienės įamžintomis pavasario kolekcijos fotosesijos akimirkomis jaukioje, baltoje ,,Vilkės namų” studijos erdvėje.

***

Šis pokalbis buvo tarsi terapija – jaukus, atviras, nuoširdus, atsakantis į svarbius klausimus bei iš anksto nesuplanuotas, todėl labai natūralus, tekantis, tarsi meile pripildyta moteriška energija, kurioje gyvena, kurią pažinti bando bei su kitais dosniai dalinasi mano pašnekovė.

Visapusiškai žavinga, labai šilta ir įkvepianti Eglė AUKŠKALNIENĖ prieš du metus Vilniuje įkūrė veiklų moterims studiją Vilkės namai“. Čia kasdien vyksta maži ir dideli stebuklai – moterys pradeda pažinti savo kūną ir sielą, suranda draugių, puoselėja ryšį su savo vaikais, mokosi atsipalaiduoti ir priimti save tokias, kokios yra. Su Egle kalbėjome apie didžiuosius jos gyvenimo pokyčius, drąsą viską pradėti iš pradžių bei tikrosios savęs ir savo vietos pasaulyje paieškas.

Tiesioginį mano, Agnietos ir Eglės pokalbį ,,Vilkės namuose” prieš Darnos pavasario fotosesiją galite išgirsti ir pamatyti čia.

Medvilnės suknelė ,,Čili”
Nuotrauka – Emrata photography
Natūralia Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Papasakok, nuo ko prasidėjo reikšmingi Tavo gyvenimo pokyčiai?

 

Mano, kaip ir daugybės kitų moterų gyvenimas reikšmingai pasikeitė gimus sūnui. Pagimdžiusi, jaučiausi laisvesnė, norėjau pagaliau realizuoti save. Pokyčiai mano gyvenime prasidėjo labai natūraliai, tiesiog naudojantis atsirandančiomis galimybėmis, žengiant nedideliais žingsneliais. Iš pradžių, susidomėjusi saviugdos temomis, pradėjau keistis pati. Ėmiau svajoti apie jaukią vietą, kurioje gera ir patogu būti besilaukiančioms moterims ir mamoms su vaikais. Pasidalinau šia idėja su nauja pažįstama Indre. Jai patiko, tad gana greitai suorganizavome bandomąjį renginį – dienos sesiją būsimoms mamoms. Tai tapo „Vilkės namų“ pradžia. 

 

Na, o kaip keitėsi Tavo vidinė būsena?

 

Tik gimus vaikui, buvau mama, norinti maksimaliai gerai jį auginti, skirti jam kuo daugiau dėmesio. Taip pat nuolat stengiausi pasirūpinti ir kitais žmonėmis, norėjau, kad visi jaustųsi gerai. Sūnui pradėjus lankyti vaikų darželį, mano būsena pasikeitė, norėjau tapti tobula moterimi. Man labiausiai rūpėjo išorės dalykai: graži išvaizda, ištreniruotas kūnas… Norėjau viską suspėti, visur apsilankyti ir dalyvauti. Susidomėjau ir moteriškumo praktikomis, bet per daug į jas nepasinėriau, nors ir nevengdavau penktadieniais nusipirkti gėlių. Visgi, tuo metu labiau mėgau plaukioti vandenlente ar veikti ką nors, kas laikoma ne visai moteriška veikla. (šypsosi) Įdomiausia, kad mano vyras, nepaisant kintančių mano norų ir savęs suvokimo, visada mane palaikė.

 

Viskozės suknelė ,,Provansas”
Nuotrauka – Emrata photography
Natūralia Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Išbandžiau įvairių savigudos praktikų ir dabar jaučiu norinti susirinkti save ir taip nebešvaistyti. Jaučiu savyje vis didėjančią drąsą pasipriešinti tam, ko nenoriu, tiems, kas bando mane išnaudoti… Pradėjau labiau save saugoti ir tai leidžia po truputį vis labiau jausti harmoniją. Atrodo, išmokau pajausti savo ašį, centrą. Jaučiu jį netgi fiziškai. Tai suteikia tvirtumo, nors, nemeluosiu, būna visko…

 

Dažnai jaučiamės turintys gauti kokį nors leidimą veikti ir vadinti save visiems suprantamu vardu. Kas tu? Programuotojas, kirpėjas? O kaip elgtis, jeigu tam, ką darai, tikslus įvardinimas neegzistuoja? Tuomet negali savęs apibrėžti ir tai iš pradžių nelengva. Iki šiol negaliu pasakyti, kas tiksliai esu: trenerė, studijos šeimininkė, veiklų organizatorė… Tiesą sakant, vis dar neturėdama tos mane įvardinančios etiketės, pradėjau jaustis gerai. Kai manęs klausia, kas esu, galiu papasakoti labai daug. Įvairialypis buvimas man vis labiau patogesnis bei patinkantis.

 

Medvilnės trikotažo suknelė ,,Geltona”

Nuotrauka – Emrata photography

Natūralia Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Kas, susijusio su veikla, kuria užsiimi, teikia Tau daugiausiai džiaugsmo?

 

Mėgaujuosi vesdama judesio užsiėmimus moterims ir vaikams. Man svarbiausia, kad užsiėmimų dalyviai suprastų savo kūno judesius ir kodėl juos atlieka. Kodėl lenkiame ranką, kodėl ją tiesiame? Kaip jaučiamės bandydami išlaikyti pusiausvyrą? Kodėl kūnas dreba, kodėl sunku, o, pakėlus kojas, pradeda skaudėti galvą? Džiaugiuosi padėdama kitoms moterims atrasti savęs pažinimo per kūną stebuklus. Stebiu kaip moterys ilgainiui vis labiau atsipalaiduoja, pažįsta ir priima save.

 

Viskozės trikotažo suknelė ,,Persikas”

Nuotrauka – Emrata photography

Natūralia Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

 

Apskritai, džiaugiuosi matydama, kaip į „Vilkės namų“ erdvę įžengusios moterys atsipalaiduoja ir nurimsta. Atvirkščiai nei daugumoje sporto klubų, kur norima atrodyti geriau už kitus ir jaučiama konkurencija, mūsų studijoje moterys gali apie tai pamiršti. Dauguma čia besilankančiųjų bent truputį viena kitą pažįsta, tarp jų mezgasi gražūs ryšiai. Po treniruotės ar bet kokio kito užsiėmimo moterys neskuba namo, dažnai jos pasilieka ir kartu atsigeria arbatos bei pasivaišina. Beveik kiekvieną rytą po treniruotės kartu pusryčiaujame. Čia puoselėjamas bendrumas, bendravimas ir bendruomeniškumas. Studijoje besilankančios moterys ilgainiui atranda labai daug bendro, jos supranta iš esmės esančios labai panašios. Visgi, per daug atėjusiųjų neįpareigojame ir, jeigu kurios nors nori tik pasitreniruoti ir bėgti namo ar į darbą, jos taip ir daro, mes niekada nebandome jų sulaikyti. (šypsosi)

 

Šiuolaikinės moterys dažnai labai veiklios, skubančios, pavargusios, neskiriančios laiko tam, ko iš tikrųjų nori. Kaip rasti laiko sau, visapusiškai pripildančioms praktikoms?

 

Tiesą sakant, dar pati visai neseniai niekaip nesugebėjau rasti laiko meditacijai. Šią problemą spręsti pradėjau tik dėl praktinės meditacijos naudos – skaičiau, kad medituojantiems užtenka mažiau miego ir jiems lengviau sutelkti dėmesį. „Apsimoka“,- pamaniau, ir pradėjau medituoti. Supratau, kad medituojant tikrai užtenka mažiau miego ir juntamas didesnis žvalumas, todėl vis dar tęsiu šią praktiką. Niekas mūsų neprivers skirti laiko veiklai, kurios prasmės nesuvokiame. Ką nors pradėti galime tik darymo būdu – pradėdami tai daryti. Reikėtų tiesiog pabandyti, o, jeigu vis nerandate tam laiko, susimąstyti ir stebėti kur tas laikas dingsta, kas yra jo vagys bei jų atsisakyti. Esu tikra, kad galime bent truputį laiko skirti sau. Jei to nesugebame, kaip galime ką nors duoti kitiems?

Daugumai moterų užsiimti tam tikra veikla padeda savidisciplina ir pokyčių stebėjimas. Jos pažada sau tam tikrą laiką užsiimsiančios kokia nors veikla ir tęsi savo pažadą. Tada užtenka stebėti save ir suprasti, kaip jautiesi tuo užsiimdama, o kaip viskas vyksta to nedarant. Pastebėjus šį skirtumą, motyvacijos įprastai nebetrūksta.

 

Lino suknelė ,,Burtai”

Nuotrauka – Emrata photography

Natūralia Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Nebijokime jausti. Gera jausti viską, ne tik pozityvius jausmus. Nebijodamos savęs, aplinkos, kurioje esame ir savo pojūčių, galiausiai nebebijosime nieko, nes suprasime, kad iš tikrųjų ir nėra ko bijoti.

 

Lino suknelė ,,Taškuota”

Nuotrauka – Emrata photography

Natūralia Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Visą pokalbį skaitykite balandžio mėnesio žurnalo ,,Raktas” numeryje.

 

Rašykite žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *