Dažytis, ar nesidažyti?

Kalbėsiu nuoširdžiai – aš nelabai moku dažytis. Tiesą sakant, nelabai ir dažausi, įprastai tik tušu padailinu blakstienas ar šešėliais pasiryškinu antakius. Tačiau ir tai darau ne kiekvieną dieną.

Nelabai mėgstu to, kaip jaučiuosi ryškiai padažyta. Žiūriu į save veidrodyje ir truputį neatpažįstu, bandau įžvelgti save pro storą makiažo sluoksnį, kuris jau po poros valandų išryškina visas veido raukšleles ir kitus dalykus, kurių įprastai net nepastebiu. Lengva įsijausti į kosmetikos sukuriamą iliuziją, lengva laikyti save kuo nors, kas iš tikrųjų nesi. Lengva, bet žalinga. Nes anksčiau ar vėliau vistiek tenka nusivalyti makiažą ir, jeigu nepriimi savęs, žvelgiant į veidrodį, liūdnai atsidusti. 

 

Bet šįkart pasakosiu ne apie tokias patirtis. Noriu pasidalinti atradimu, pakeitusiu mano požiūrį į kosmetiką. Pasirodo, jos būna įvairios, net ir džiuginančios… 🙂  Džiaugiuosi mūsų gražiame bendradarbiavime atradusi ekologišką Dr.Hauschka kosmetiką ir veido bei kūno priežiūros priemones, o tuo, kas man padeda ir veikia, noriu dalintis.

,,Darnos” suknelė ,,Vizija”

Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Kodėl Dr.Hauschka?

 

Visų pirma, mane labai džiugina Dr.Hauschka kosmetikos ir kitų priemonių KVAPAS! Jis tiesiog nepakartojamas. Kadangi jautriai reaguoju į kvapus, jie man labai reikšmingi. Kvapas sukuria nuotaiką, atmosferą, gali priminti apie malonius, džiugius dalykus ir įkvėpti. Būtent tokie man yra kosmetikos, apie kurią pasakoju, kvapai. Kiekvienos Dr.Hauschkos priemonės kvapą kruopščiai kuria jų parfumeris. Kvapai – natūralūs, primenantys vaistažolių mišinius ar karštą vidurvasario dieną kvepiančią gėlių pilną pievą… Šios pievos nuotaika užbūrė mane jau nuo pirmųjų puikios profesionalės Jekaterinos Požilovos makiažo potėpių.

,,Darnos” suknelė
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Padažyta visažistės ar pati pasidažiusi šia kosmetika visai nesijaučiu sunkiai, nenatūraliai ir nepatogiai. Ekologiška kosmetika – kitokia. Ji – tarsi lengvesnė, natūralesnių spalvų ir, kas man labai svarbu, tiesiog leidžianti jaustis natūraliau, gaiviau ir tikriau. Nepaisant to, kad Dr.Hauschka kosmetika ekologiška, ji ilgai neblunka, o makiažas nesikeičia. Svarbu ir tai, kad oda, ilgą laiką padengta makiažu, nepavargsta ir, nusivalius dažus, atrodo tikrai gerai. Dar akivaizdžiau tai jaučiama naudojant nuostabias Dr.Hauschka veido ir kūno priežiūros priemones.

Gera naudoti kosmetiką ir veido bei kūno priežiūros priemones, kuriamas savo srities žinovų jau nuo 1920-1930m. Dr.Hauschka kosmetikoje yra ne tik vaistinių augalų, bet ir aukštos kokybės aliejų, vaško ir kitų sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, baltojo molio, terminio vandens, migdolų miltelių, šilko ir mineralinių pigmentų. Gaminant šią kosmetiką nenaudojama sintetinių kvapiųjų medžiagų, dažiklių, konservantų, mineralinių aliejų, parabenų, silikonų ar PEG.

 

,,Darnos” suknelė ,,Stebuklų pieva”

Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Purple light įkvėpimas

 

Prieš Dr.Hauschkai pristatant naująją riboto tiražo kolekciją Purple light, dar prieš ją išbandant, pažiūrėjau video įrašą apie šios kolekcijos įkvėpėją – žavingą dailininkę Emma Lindstrom. Aiktelėjau. Nebuvau mačiusi šios menininkės kūrinių, o jie – tiesiog kvapą gniaužiantys (pažiūrėkite, kaip Emma kuria arba skaitykite apie ją ir naująją kolekciją). Mane sužavėjo idėja jos kūrinių motyvus perkelti ant makiažo priemonių pakuočių, o paties makiažo atspalvius – švelnių rožių ir violetinių alyvų – taip pat derinti prie jos kūryboje naudojamos spalvų paletės. Rezultatas – tiesiog kvapą gniaužiantis.

Naujausiai ,,Darnos” pavasario fotosesijai, kurios akimirkomis vis dalinamės, mane dailino būtent šios riboto tiražo kolekcijos priemonėmis.

 

,,Darnos” suknelė
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

O ką jau kalbėti apie kosmoso platybes primenantį priemonių blizgesį… Žodžiu, mane įkvepia tai, kas gražu, o Dr.Hauschka tikrai sugeba kurti grožį. Pasigrožėkite ir išbandykite patys Biosalos ar Biotekos parduotuvėse.

 

Natūralumas – didžiausia puošmena

 

Prisimenu, skaičiau vienos įžymios merginos, nuomonės formuotojos mintis apie tai, kad ,,nėra nieko blogiau nei neprižiūrėti nagai ar daug metų nekeičiamas šukuosenos stilius.” Tokios kalbos mane labai liūdina. Ypač tada, kai taip kalba žmogus, kurį daug kas girdi, į kurį lygiuojasi. Patikėkite, yra ir svarbesnių dalykų už šias smulkmenas. Yra daug daug daug kiekvienam svarbesnių dalykų, apie kuriuos, deja, pamirštame, sutelkę dėmesį į išorės veiksnius.

Apskritai, esu už natūralumą, už buvimą savimi, tokiu, koks esi. Neslėpsiu, man gana dažnai kyla klausimų apie tai, kodėl vyrai gražūs tokie, kokie yra, o moterys be makiažo, nedepiliuotomis kojomis ar neišpešiotais antakiais mūsų visuomenėje vos ne pasibaisėtinos… Tai – daugybę metų puoselėti ir giliai žmonių sąmonėse įsišakniję įsitikinimai, stereotipai, kurie dažnai nekvestionuojami, kuriais neabejojama ir laikoma savaime suprantamais. Nepaisant to, siūlau kartais susimąstyti ir paklausti savęs apie dalykus, kurie atrodo įprasti ir ,,savaime suprantami” – tikriausiai atrasite daug įdomaus.

Darnos suknelė ,,Stebuklas”

Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Kosmetika nepavers tavęs labiau moteriška, kaip dabar populiaru manyti. Kaip ir kruvini krumpliai nepavers vyro labiau vyrišku. Visa tai – mūsų proto iliuzija, realybę suvokti kliudantys veiksniai. Pabandykime žvelgti giliau, prasiskverbdami pro makiažo sluoksnį, pro stilingus drabužius, pro išdidumo, akiplėšiškumo ir neapykantos kaukes… Kas slypi už jų? O kas ten, dar giliau? Ten – tu. Pasiklydęs, užmirštas ir alkanas. Alkanas meilės ir supratimo, tikrojo savęs pajautos, kuri tokia reikalinga…  Neapleisk savęs ir neslėpk po tuo, kas netikra. Nei tau, nei kitiems to tikrai nereikia. Šiame milžiniškame, visą pasaulį apimančiame spektaklyje aktorių ir taip jau per daug.

 

,,Darnos” suknelė ,,Žibutė”

Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Priimti ir pamilti save

 

Galbūt, nuoširdžiai pasikalbėjusios su savimi, suprasite kodėl ir kam gražinate save, kodėl dažotės, galbūt žinosite darančios tai visiškoje savęs prėmimo būsenoje bei leisdamos sau bent kartais pabūti tokiomis, kokios iš tikrųjų esate – ne visai lygia, blyškia oda, mažesnėmis nei reklaminiuose plakatuose pozuojančių moterų akimis, šviesiais antakiais, siauresnėmis lūpomis ar kitais, jus būtent jumis paverčiančiais bruožais. Galiausiai, kas nusprendė, kad lūpos turi būti putlios, o šlaunys – plonos? Kas sugalvojo grožio standartus? Ar tau tikrai gražu būtent tai, ar tiesiog niekada iš tikrųjų nesusimąstei apie tai, kas gražu?

 

Kartais mėgstu pažaisti trumpam nusidažydama plaukus ryškia – mėlyna ar violetine spalva. Bet neliūdžiu, kai ta spalva nublunka ir mano plaukai lieka tokiais, kokie man buvo dovanoti gimus. Tokiais, kokius populiarus plaukų stilistas paauglystėje pavadino ,,pelenų spalvos”, įprastais lietuvių plaukais, kurie labai nuobodūs ir, galima sakyti, bespalviai. Todėl jis patarė būtinai juos šviesinti. Ir šviesinau. Kol nusibodo. Turbūt man tiesiog graži ta pelenų spalva. Atleisk, stiliste.

,,Darnos” suknelė
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Pamilus tikrąją save, kartais turbūt vistiek norėsis pažaisti tapant savo veidą ryškesnėmis spalvomis, eksperimentuojant, žaidžiant, žavint…  Tačiau tai tebus žaidimas, o ne kompleksų slėpimas po dažų sluoksniu. Ir tame džiugiame žaidime, toje šventėje tegul dalyvauja kuo mažiau jūsų kūnui ir gamtai kenksmingų dalykų. Tegul jus puošia ekologiškos, odą puoselėjančios, kvepiančios, gaivinančios ir kuo natūralesnės kosmetikos priemonės. Pajauskite skirtumą.

 

Su meile,
Agnieta

Rašykite žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *