Darnus gyvenimas – fotografė ir asmeninio tobulėjimo trenerė Lina Skukauskė

Lina Skukauskė – kūrybiška, visapusiška ir įkvepianti moteris. Joje telpa tiek daug! Lina – savaip, žavingai pasaulį reginti fotografė, palaikanti, išjudinanti ir guodžianti asmeninio tobulėjimo trenerė (koučerė), žmona, keliautoja, moteris, gebanti įsiklausyti į save ir gyventi taip, kaip jaučia bei, nuolat dosniai dalindamasi savo jaukios kasdienybės dalelėmis, įkvepianti ypatingu savo gyvenimą paversti ir kitas moteris.

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova
Vilnos suknelė ,,Himalajai

 

Prie jaukiai rusenančio židinio su Lina kalbėjomės apie tai, kas palaiko ir įkvepia, apie jos kasdienybę, ritualus, keliones, ateities viziją ir Kalėdas!

 

Visą interviu galite pažiūrėti čia – https://goo.gl/eV8mpq

***

Lina, be ko neįsivaizduoji savo kasdienybės?

 

Sportas ir sveika gyvensena yra tai, kas suteikia energijos, man tai – visa ko pagrindas. Kai jautiesi gerai savo kūne, lengviau būti pozityviai, siekti savo tikslų, save mylėti ir priimti, nepaisant to, kaip atrodai. Manau, labai svarbu nuolat sportuoti ir teisingai maitintis. Sakydama teisingai maitintis, noriu pasakyti, kad visiems reikia atrasti kas jiems asmeniškai tinka. Būdama 19, tapau vegetare, vėliau ėmiau domėtis, ko gi tokiam gyvenimo būdui reikia, taip susidomėjau sveika gyvensena. Po daug metu teorinio domėjimosi ir praktinių bandymų neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto klubo, bėgimo arba jogos, o mitybos — be žalių kokteilių, šviežių sulčių ir naminio, šviežio, augalinio maisto.

Kitas man svarbus dalykas labiau moteriškas. Tai – rūpestis savimi: aromaterapija, natūralių kremų ir aliejų naudojimas, kaukės, karštos vonios su eteriniais aliejais. Taip atsipalaiduoju, gaunu energijos, jaučiuosi moteriškesnė. Bent kartą per savaitę stengiuosi ilgesnį laiką pabūti gamtoje, išeiti pasivaikšioti arba susiorganizuoti kokį ilgesnį žygį. Vokietija, kurioje gyvenau, dėl to buvo nuostabi – gyvenome netoli Alpių ir dažnai savaitgalius leisdavome su draugais kalnuose. Gamta man labai svarbi. Jeigu ilgai joje nebūnu, jaučiu didžiulį skirtumą, gyvenime atsiranda daug daugiau streso.

Taip pat man reikalinga ryto praktika – ji kinta, bet ją visada sudaro kas nors, padedantis sąmoningai pradėti dieną be skubėjimo, su tam tikra intencija. Anksčiau keldavausi labai anksti ir atlikdavau tam tikrų praktikų rinkinį, dabar tiesiog naudoju tokį irankį, kokio tą rytą norisi. Dažnai tai meditacija, bet kartais paskaitau kelis geros knygos puslapius, rašau, darau tapingą, pusvalandžiui išeinu į lauką ar pabėgioti, besiklausydama audio knygos ar podcast’ų.

 

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

 

Kartu su vyru keliavote ir netgi kurį laiką gyvenote ne vienoje šalyje. Kodėl mėgstate keliauti? Ką (nematerialaus) atsivežate iš kelionių?

 

Iš kelionių atsivežame naujus draugus, patyrimus, kitokį, platesnį požiūrį į gyvenimą. Ir tūkstančius nuotraukų!… Keliauju taip pat ir siekdama vis labiau plėsti savo komforto zoną. Pavyzdžiui, du kartus buvome Indijoje ir tai, kas šokiravo pirmoje kelionėje, antrojoje jau galėjau lengvai priimti. Tai padėjo suprasti, kad labai pasikeičiau – tapau atviresnė, labiau atsipalaidavusi, pasitikinti vedimu ir tėkme, nes Indijoje tiesiog nieko nesuplanuosi ir arba gali tam atsiduoti ir su smalsumu žiūrėti, kas bus, arba nekęsti savo kelionės ir tos šalies. Rinktis visada tau.

Na, o ilgesnis gyvenimas kitose šalyse labai daug išmoko – gyvendama Vokietijoje pagaliau tapau punktualiu žmogumi, Danijoje supratau, kas yra namų jaukumas ir grožis ir kaip svarbu jį puoselėti.

 

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Vilnos suknelė ,,Harmonija

 

Kaip dirba asmeninio tobulėjimo treneriai arba koučeriai? Kodėl pasirinkai šią veiklą?

 

Koučingas yra technika, padedanti sveikam žmogui geriau save pažinti ir judėti ten, kur jis nori būti. Yra daug skirtingų koučingo mokyklų/sistemų, koučeriai vėliau specializuojamasi skirtingose nišose, tačiau visas sistemas vienija keli bendri aspektai. Per koučingą sukuriama saugi erdvė klientui atsiverti ir pamatyti save, savo giliausius norus ir problemas iš šalies. Taip pat koučinge svarbi motyvacija, edukacija, darbas su specifiniais tikslais (nors daug transformacijos įvyksta per gilius klausimus ir atvirą pokalbį, visada dirbama ir su konkrečiais tikslais, žmogus ima realiai keisti savo gyvenimą) ir tęstinė veikla.

 

Mano nuomone, labai daug mūsų problemų kyla ne dėl to, kad nežinome ko norime, o dėl to, kad nemokame ilgai išlaikyti koncentracijos. Ką nors pradėję, kitą savaitę jau imamės naujos veiklos, tad tęstinis darbas su koučingo specialistu išmoko, kiek daug galima pakeisti savo gyvenime per tris mėnesius kryptingai dirbant viena linkme.

 

Niekada neplanavau rinktis šios srities, ji tarsi pati mane susirado. Pradėjau domėtis asmeniniu tobulėjimu norėdama padėti sau siekti kitos srities karjeros. Mano gyvenime atsirado knygos, seminarai, įvairios naujos praktikos, darbas su koučingo specialistais. Ilgainiui supratau, kad mane tai be galo domina ir aš nuolat to mokausi, tad nusprendžiau oficialiai studijuoti koučingą. Man tai labai graži, prasminga veikla, kurioje jaučiamas labai stiprus grįžtamasis ryšys. Kai suprantu padėjusi klientei reikšmingai pakeisti gyvenimą į gera, kai matau, kaip ji keičiasi, tampa vis laisvesnė, drąsiai imasi iniciatyvos ir kuria tokį gyvenimą, koks teikia jai džiaugsmą – man tai didžiausia dovana.

 

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Vilnos suknelė ,,Gervuogė

 

Ar koučeriui lengva koučinti save? Kuo, apskritai, tau svarbios saviugdos praktikos? Kaip jos keičia tavo gyvenimą?

 

Įvairias koučingo metodikas taikau ir sau, bet koučinge labai svarbu yra kitas žmogus, kuris veikia veidrodžio principu, parodydamas, kur tavo mąstymo klaidos, išklausydamas ir palaikydamas. Taip pat svarbu tai, kad jam tarsi atsiskaitoma, tad kai kurie koučingo elementai tiesiog nepritaikomi sau. Dėl to, norėdama ką nors keisti gyvenime, dirbu su kitais koučingo specialistais. Žinau, kad taip augu daug greičiau nei viena.

Be koučingo atlieku daug kitokių saviugdos praktikų: nuolat užsiimu tapingu, medituoju, lankausi seminaruose ir workshop’uose, studijuoju internetiniuose kursuose bei skaitau knygas ir klausau audio knygų ir podcast’ų. Ką man tai duoda? Manau, tiesiog įdomesnį gyvenimą, nuolatinį augimą, prasmę. Džiaugiuosi užsiimdama šia veikla. Malonus jos šalutinis efektas – vis didėjanti ramybė ir pasitikėjimas savimi, kai žinai, kad viską gali išmokti, pakeisti, sukurti jei tik turi pakankamai noro.
Labai siūlau kiekvienam sekti savo vidinį dialogą, išgirsti ką sau sakome ir išmokti tai vertinti ne kaip tiesą, o tiesiog kaip mintis. Į tinkamas reaguojame, netinkamas praleidžiame, nesigiliname į jas. Tai ilgalaikė praktika, nežinau ar ji kada nors baigiasi, bet ilgainiui tampa labai paprasta pastebėti savo mintis ir nepriimti tų, kurios mums kenkia.

 

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Viskozės suknelė ,,Snaigė

 

Svarbu išmokti išgirsti savo poreikius ir juos patenkinti – leisti sau pailsėti, kai jaučiamės pavargę, likti namie ir skaityti, jei mums nesinori niekur eiti, net jei draugai kviečia susitikti, išgirsti, kada kūnas nori vandens, kokybiško maisto, judesio…

Dar vienas man patinkantis, labai paprastas pratimas: raštu atsakykite į šiuos klausimus: Kas suteikia man džiaugsmą? (Tinka ir dideli, ir maži dalykai. Kuo sąrašas didesnis, tuo geriau.) Kaip dažnai aš šiuos dalykus įtraukiu į savo kasdienybę?; Ką galiu padaryti, kad patirčiau daugiau džiaugsmą dovanojančių dalykų?

Prisiminkime, kad nuo mūsų priklauso tiek daug, reikia ne laukti, kol gyvenimas pats pasikeis, bet sąmoningai kurti jį tokį, kokio norime.

 

Ką vilkėdama jautiesi geriausiai? Kaip renkiesi drabužius?

 

Geriausia, kai jaučiuosi graži. O mano grožio suvokimas kasdien kinta. Man svarbu intuityviai išsirinkti tai, ką aš noriu vilkėti konkrečią dieną, pajausti kokios spalvos/formos/tekstūros mane traukia, kuo noriu tą dieną būti. Nors dažniausiai dirbu namuose, tikrai nedarau to vilkėdama pižamą. Kiekvieną rytą susišukuoju, apsirengiu tarsi keliaučiau į darbą už namų ribų, dažnai ir pasidažau.

 

Nuotrauka – Justas Samalius

Dr.Hauschka kosmetika

 

Manau, drabužiai labai veikia tai, kaip jaučiamės – mūsų gerą nuotaiką, produktyvumą… Jei apsirengi bet kaip, pavyzdžiui, treningais arba neplauni galvos, tai ir jautiesi bet kaip, o kai pasipuoši, pasirenki tai, kas padeda gerai jaustis, tai daug ką keičia.

Labai mėgstu patogius, natūralių audinių, kokybiškus drabužius. Prieš keletą metų supratau, kad geriau turėsianti mažiau, bet labiau kokybiškų ir džiaugsmą teikiančių drabužių, kurių nereikia išmesti po vieno sezono. Viską ko nenaudojau, padovanojau ar surūšiavau ir dabar stengiuosi pirkti daug atsakingiau ir tikrai jausdama, ar man to daikto reikia.

 

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Viskozės trikotažo suknelė ,,Stepė

 

Labai mėgstu sukneles ir sijonus, namie dėviu tik juos o už namų ribų kartais dėviu ir kelnes, bet turiu jų tik po porą, po vienas šiltam ir šaltam sezonui. Su suknelėmis, sijonais ar tunikomis jaučiuosi daug patogiau ir gražesnė, labiau pakilios nuotaikos.

Šią vasarą keliavome po Gruziją ir Armėniją ir visą laiką dirbome online. Vasaros ten be galo karštos, tad aprangos atžvilgiu man tai buvo ideali vasara – be galo mėgstu rengtis vien lengvomis, spalvotomis, dailių raštų suknelėmis ir ilgais sijonais, vilkėdama juos, jaučiuosi labai moteriška ir kūrybinga. Apskritai, mėgstu spalvas, jau keletą metų nebenešioju juodų drabužių. Dažnai renkuosi spalvas sąmoningai, labai mėgstu mokytis apie čakrų sistemą. Vadovaujantis ja, kiekviena čakra turi atitinkamą, ją harmonizuojančią spalvą, tad kai renkuosi ką apsivilkti, dažnai pagalvoju ir apie tai. Na, ir labai mėgstu aksesuarus, įvairius papuošalus, ypač su kristalais, skaras, tašes… Manau, tinkamai parinkti aksesuarai pagyvina kiekvieną drabužį.

 

Apie ką dabar svajoji? Kokie tavo ateities planai ir vizija?

 

Kol kas noriu tiesiog įsikurti Lietuvoje, neseniai sugrįžome, nusipirkome butą, tad kol kas gyvename remonto ir buities darbais, bet nekantrauju tai susitvarkyti ir pradėti plėsti savo veiklą – grįžti prie tinklaraščio rašymo, pradėti vesti nedidelius renginius moterims (moterų ratus bei workshop’us) ir pradėti Youtube kanalą apie tapingą. Labai noriu su šia technika (bent jau paprasčiausiu lygmeniu) supažindinti kuo daugiau žmonių, nes man tai iš tiesų buvo raktas į emocinę laisvę. Žinoma, noriu ir toliau vesti asmenines tapingo ir koučingo sesijas moterims, dabar be to jau neįsivaizduoju savo gyvenimo.

 

Ar mėgsti Kalėdas?

 

Labai! Nors šiais laikais Kalėdos ir tapo labai komercinės, vistiek mėgstu tą ypatingą Kalėdinę nuotaiką, dekoracijas. Ir žmonės tampa geresni, o namai – labiau jaukūs. Mėgstu rinkti ir gražiai pakuoti dovanas ar nupiešti/pagaminti atvirukus. Kalėdos man – proga išreikšti savo kūrybingumą ir parodyti dėmesį mylimiems žmonėms.

 

Fotografas – Justas Samalius

Medvilnės trikotažo suknelė ,,Kūrėja

 

Ką tau reiškia ši šventė?

 

Nesakyčiau, kad esu krikščionė, tad man ši šventė – labiau proga jaukiai pabūti su artimaisiais, pamatyti rečiau sutinkamus gimines, pagaminti ką nors sveiko ir skanaus bei dalintis.

 

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Viskozės suknelė ,,Deivė

 

Kokios jūsų šeimos Kalėdų tradicijos?

 

Nors kelis metus gyvenau užsienyje, per Kalėdas visada grįždavau namo. Tai – tarsi nerašyta taisyklė. Kalėdas visada sutinkame su šeima ir giminėmis. Po vestuvių Kalėdas pradėjome planuoti iš anksto. Mums tai – kelių dienų kelionė. Vienais metais Kūčias praleidžiame pas vyro gimines, o, sulaukę Kalėdų, išvažiuojame lankyti mano artimųjų, kitais metais – atvirkščiai. Tai kartais truputį vargina, bet taip pat labai smagu visus pamatyti, išgirsti, kaip jie gyvena. Tokios Kalėdų kelionės greitai išmokė nepersivalgyti – kitaip turbūt tiesiog neišgyvenčiau, nes mūsų su vyru giminėse yra profesionalių kulinarų, savo meilę išreiškiančių per maistą.

Dabar dėl lėkimo tradicijų ir ritualų liko mažiau, bet labai gerai prisimenu savo vaikystės Kalėdas… Kambaryje žibėdavo eglė, senelis persirengdavo Kalėdų seneliu, močiutė gamindavo bent jau 12 patiekalų, ant didžiulio stalo po staltiese būdavo sukraunamas šieno sluoksnis ir visi turėdavome traukti po šiaudą – jo ilgis nusakydavo gyvenimo trukmę (šiandien susimąsčius – truputį baisus žaidimas 🙂 ). Kartais ir dabar taip darome. Ant stalo dega didelė žvakė, dalinamės kalėdaičiais, močiutė pasako kalbą ir veda maldą. Visuomet ruošiame specifinius kūčių valgius ir gėrimus, daugumą jų ir valgau tik kartą metuose, tad tai tampa įdomiu ritualu.

 

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Medvilnės trikotažo suknelė ,,Moderni

 

Papasakok apie savo svajonių Kalėdas.

 

Idealiu atveju, norėčiau mažiau keliavimo, bet vis dar norėčiau visus pamatyti. Tad svajonių Kalėdos būtų didelėje, medžiu kvepiančioje sodyboje, ramioje, miškų apsuptoje vietoje, kurią būtų galima gražiai dekoruoti, kur būtų galima patogiai gaminti, susėsti prie židinio, šnekučiuotis grupelėmis ir svarbiausia – išeiti į gamtą ilgam žygiui. Žinoma, būtų saulėta ir daug sniego!

Fotografas – Justas Samalius
Ekologiška Dr.Hauschka kosmetika dailino Jekaterina Požilova

Vilnos suknelė ,,Himalajai

Rašykite žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *