„Darnus gyvenimas“: Darius ir Vilma Ražauskai

Tęsiame pažinčių su darniais žmonėmis seriją ,,Darnus gyvenimas”.

 

Norime pasakoti apie tuos, kurie šypsosi, tuos, kurie rūpinasi savo sveikata, gerbia kiekvieną gyvybę, bando atrasti savo prigimtį ir suprasti visatos dėsnius, apie tuos, kurie mokosi mylėti ir moko to kitus.

Šiandien kviečiame Jus susipažinti arba geriau pažinti sveikai gyvenantiems ir mąstantiems lietuviams jau puikiai žinomą ypatingą Dariaus ir Vilmos Ražauskų šeimą.

Darius Ražauskas (29) – lektorius, psichologas, konsultantas ir asmeninio efektyvumo treneris, įkvepiantis daugybę lietuvių visame pasaulyje keistis, tobulėti ir, siekiant tapti laimingais, nebijoti gyventi kitaip. Prieš metus Ražauskiene tapusi Vilma (25) – idealistė, siekianti įdėti savo mažą indėlį darant pasaulį geresne vieta. Ši žavinga pora visą savo laiką skiria įvairiausiais būdais padėdami kitiems žmonėms, rūpindamiesi jų gerove ir dvasiniu tobulėjimu. Gyvenimas dėl kitų, tarnystė, kaip tai vadina Ražauskai, yra tai, kas leidžia jiems jaustis laimingais.

Prieš metus susituokę metrikacijos biure, jau kitą savaitę, liepos 3d. Darius ir Vilma nuoširdžiai kviečia visus dalyvauti jų blaiviose vedinėse vestuvėse! Visą informaciją apie šią nuostabią šventę (ir daug kitų įdomybių) rasite Dariaus Ražausko asmeninėje svetainėje www.esujums.lt.

Dariaus ir Vilmos trumpame interviu po jų fotosesijos vilkint ,,Darnos” drabužius klausiame apie judviejų kasdienybę, įkvėpimo šaltinius bei šios šviesuolių šeimos darnos suvokimą.10982936_857194574334069_5668470861140825049_o

 

Kas Jums gyvenime svarbiausia, kas sudaro jūsų kasdienybę?

Darius: Gyvenime mums svarbiausia – savęs pažinimas ir galimybė padėti kitiems.

Vilma: Vedose sakoma, kad sielos prigimtis – dharma – yra tarnystė arba, kitaip tariant, nesavanaudiška veikla dėl kitų. Todėl tik kitų džiaugsmas sielai suteikia pilnatvę, tikrąjį pasitenkinimą.

Darius: Dėl to esu labai laimingas turėdamas galimybę dirbti lektoriumi ir psichologu, nes jausmas, kad tavo gyvenimas yra prasmingas, kad tu gali kažkam padėti man yra neįkainojamas.

Vilma: Aš, savo ruožtu, džiaugiuosi, kad turiu galimybę padėti tam, kuris padeda kitiems (šypsosi). Taip pat abu kartais savanoriaujame bhakti jogų centruose, prisidedame prie blaivių renginių, tokių kaip “Joninės KiTaip” ar žymaus dvasinio mokytojo bei jogo Radhanatha Svamio vizito organizavimo.

Kokiais sveikos gyvensenos ir mąstysenos principais remiatės ir ką tai jums suteikia?

Darius: Mūsų kasdienybę lydi daktaro Olego Torsunovo dienos režimas ir bhakti jogos principai, japa (džapa) meditacija.

Vilma: Vienas iš pagrindinių principų mūsų gyvenime yra vegetarinė mityba. Esame įsitikinę ir gausiai patyrę, kad savo skonio receptorius galima patenkinti ir nesuteikiant kitoms gyvoms būtybėms skausmo. Mes mylim visus gyvūnus, neišskiriant tik šuniukų ir kačiukų…

Darius: Dienos rėžimas suteikia mums daugiau energijos, sveikatos ir žvalumo, o bhakti joga – vidinės ramybės ir stiprybės priimti gyvenimo išbandymus bei… [man] – žmonos kaprizus (abu juokiasi).

Vilma: Na, o meditacija užpildo ir užtvirtina visą mūsų tiek vidinę, tiek išorinę veiklą; leidžia įsigilinti į slapčiausius savo esybės klodus; sustoti ir prisiminti vardan ko darome tai, ką darome.

darna-p-9

Kas jus įkvepia ir kasdien suteikia jėgų?

Darius: Mūsų įkvėpimo šaltinis, be dvejonių, yra mokytojai ir senovės išminčių traktatai, Vedų studijos.

Vilma: Mums diena be paskaitų ar/ir Vedų raštų skaitymo – prarasta diena. Sunku ir įsivaizduoti monotonišką gyvenimą be kasdieninių atradimų bei realizacijų.

Ką vadinate savo mokytojais, įkvėpėjais?

Darius: Savo reikšmingiausiais mokytojais vadinu dr. O. G. Torsunovą, O. Gadeckį, pchiterapeutę M. Targakovą, bhakti jogą Radhanatha Svamį ir daugelį kitų, kurie padeda pažinti save ir išmokti gyventi harmoningai, darniai.

Vilma: Man dvasinio kelio pradžioje daugiausiai padėjo mano bhakti jogos mokytoja ir artima draugė Madhurya Gaurangi Devi, už ką aš jai esu be galo dėkinga. Taip pat labai gerbiu ir vertinu Radhanatha Svamį, dr. Edith Best, Saulių Domarką ir daug kitų išaukštintų asmenybių. Taip pat, nemeluosiu sakydama, kad Darius yra vienas didžiausių mano mokytojų.

darna-p-19

Kokią žinią norėtumėte perduoti didelei grupei žmonių?

Darius: Nebijokite būti kitokie, nebijokite būti savimi. Tik blaiviai mąstantis žmogus ir tauta gali išlikti. Norėtume Lietuvoje pasklesiti blaivaus šventimo madą bei vegetarizmo virusą, nes manoma, kad energinė ir psichologinė švara yra be galo svarbi kiekvieno ateičiai.

Vilma: Pridursiu, ieškokite kažkokios prasmingos veiklos savo gvenime. Materija, įskaitant mūsų kūnus, yra laikina. Neverta į ją dėti daug pastangų, kitaip anksčiau ar vėliau skaudžiai nusivilsime. Ieškokite to, kas amžina, artima širdžiai.

Kas Jums yra darna, darnus gyvenimas?

Darius: Mums darnus gyvenimas – tai harmonija su aplinka ir pačiu savimi. Žmogus negali būti laimingas tol, kol neatranda vidinės ramybės. Jos ir norime palinkėti visiems skaitytojams (abu šypsosi).

Vilma: Linkime jums laimės!

darna-p-18

Už nuostabias nuotraukas dėkojame šauniausiam fotografui JUSTUI SAMALIUI (http://samali.us/) !

Rašykite žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *