,,Darnus gyvenimas”: balerina Eimantė Šeškutė

Kviečime susipažinti su šios žiemos ,,Darnos” heroje, deive ir įkvėpėja – jauna, daug tiek šokyje, tiek kasdieniame gyvenime: santykiuose su kitais žmonėmis, asmenybės ugdyme ir dvasios paieškose pasiekusia ir kiekvieną akimirką siekiančia balerina Eimante Šeškute.

img_9132

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Žaismas”

 

Eimantė, būdama trejų, niekada nemačiusi ir negirdėjusi apie baletą, jau svajojo jį šokti, o šiandien, prieš porą metų baigusi M.K. Čiurlionio menų gimnaziją, ji šoka daugumoje Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklių. Baletas jaunos moters gyvenime reikšmingą veitą užima jau šešiolika metų.

Įgimtas ir visą gyvenimą puoselėtas balerinos grakštumas, švelnios manieros, plastiški judesiai ir žavintis grožis – bruožai, Eimantę išskiriantys iš kitų ir paverčiantys nepaprastai moteriška. Dar viena iš daugybės mus žavinčių šios balerinos savybių – kiekvieną dieną vis augantis bei realizuojamas dvasinių žinių ir visapusiško augimo siekis, noras pažinti savo prigimtį, visatos dėsnius ir tapti iš tikrųjų laiminga bei kitų laime besirūpinančia siela.

Artėjant apie gražiausius dalykus susimąstyti įkvepiančioms šventėms, Eimantės klausėme apie darną jos gyvenime, šokį, sukneles ir Kalėdas jos šeimoje.

 

img_2295

Nuotrauka iš ,,Kūrybinio impulso”. Autorius – Imantas Boiko.

***

 

Kas Tau yra darna?

 

Darna – tarsi gyvenimo būdas, kuriame tavo mintys, žodžiai ir veiksmai neprieštarauja vieni kitiems ir yra visiškoje harmonijoje su gamta, visata ir kūrėju. Darna atsiranda tuomet, kai žmogaus išorė ir vidus atitinka, kai siela vidujai yra patenkinta ir nebijo jokių atoveikių už savo veiklą, nes gyvena dorybingą, visatos principais paremtą gyvenimą.

 

img_9184

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė

 

Kas Tave įkvepia?

 

Labai geras klausimas! Abejoju, ar sugebėčiau gyventi, dirbti be įkvėpimo šaltinio. Labiausiai įkvepia mane supantys žmonės. Pirmiausia, įkvėpimas kyla iš Autoritetingų Asmenybių ar gyvenimo vadovų. Galiu net nebendrauti su Jais, bet atrodo, jog viskas, ką daru, atlieku tik dėl Jų. Suprantu, jog esu viena iš tūkstančio Tokių Asmenybių pasekėjų, mokinių, esu tokia menkutė, tačiau tikiu, jog savo darbais, mintimis galiu prisidėti prie jų laimės ir kilnaus Jų siekiamo tikslo.

Įkvėpimas taip pat gimsta bendraujant, stebint aplinkinius, jų gyvenimą, mokantis.

 

 

img_8930

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” sijonas – ,,Saulė” – goo.gl/FpgXsI

 

Mane be galo įkvepia knygos. Skaitau, kai tik turiu laisvą akimirką, jei ne popieriuje, tai telefone. Skaitydavau kasdien nesusimąstydama, bet visai neseniai sąmoningai priėmiau savo gyvenime taisyklę – ,,nei dienos be knygos skaitymo”. Kol kas tai atneša tik laimę ir įkvėpimą.

 

Kodėl pasirinkai šokį?

 

Nežinau ar aš pasirinkau šokį, ar tai jis pasirinko mane… Gimiau dešimčia minučių vėliau už brolį ir jau nuo pat kūdikystės tėvai atkreipė dėmesį į skirtingus mudviejų judesius, lankstumą. Giminėje nebuvo nei vieno profesionalaus šokėjo, niekas nežinojo, koks sunkus gyvenimas laukia baleto šokėjo. Pirmieji mano žingsneliai buvo pasistiebus ant aukštų puspirštukų, visai nepanašūs į įprastą vaiko vaikščiojimą. Intuityviai atlikdavau pratimus, kurių vėliau buvau mokoma baleto užsiėmimuose.

img_9217

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Mėlyna”

 

Būdama trejų metų, mamos paprašiau nuvesti mane į baletą. Tėvai suabejojo šiuo mano noru ir galimybėmis dėl itin jauno amžiaus. Tačiau, praėjus dviems metams ir dar kartą paprašius, jie leido man pabandyti. Iki šiol prisimenu dieną, kai pirmą kartą paprašiau leisti mane į baleto pamokas, ir tikiu, jog baletą pasirinkau ne aš, taip tiesiog buvo lemta, toks mano kelias.

img_9007

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Auksas” – goo.gl/JcYXeL

 

Šiandien šokį suvokiu kaip savo pareigą, kurią privalau atlikti ir kuri teikia be galo daug džiaugsmo. Visus šešiolika metų, kai šoku baletą, nebuvo nei dienos, kada abejojau savo pasirinkimu. Iki šiol esu ištikima ir laiminga bei dėkinga Dievui už suteiktą talentą ir meilę šokiui. Jei tektų sąmoningai rinktis, žinant kiek daug visko tenka išgyventi, neabejodama vistiek rinkčiausi šokį.

 

Nežinau ar aš pasirinkau šokį, ar tai jis pasirinko mane… Pirmieji mano žingsneliai buvo pasistiebus ant aukštų puspirštukų, visai nepanašūs į įprastą vaiko vaikščiojimą.

 

img_8812_1

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Daili” – goo.gl/a4rBA1

 

Ką jauti šokdama?

 

Jaučiu, kad šokyje yra mano vieta. Mano širdis labai džiaugiasi. Mes visi, stovėdami užkulisiuose, labai jaudinamės, linkime vieni kitiems sėkmės, meldžiamės, bet vos tik žengiame pirmą žingsnį į sceną, visas jaudulys dingsta, lieka tik tas, kuriam šoki, ir tu. Todėl jausmą, patiriamą scenoje, sunku išreikšti žodžiais. Galbūt artimiausias tai būsenai žodis yra palaima, kylanti iš abipusių mainų tarp šokėjo ir žiūrovo. Šokdami, stengiamės atiduoti visas jėgas, visą savo širdį ir, jeigu žiūrovas lieka patenkintas, mums grįžta dvigubai daugiau laimės.

img_8728_1

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Raudona” – goo.gl/QtzOfx

 

Tikiu, kad šokio pagalba galima perteikti meilę, suteikti džiaugsmo ir leisti žiūrovui patirti grožį.

 

Ar skiriasi Tavo savijauta, būsena, kai vilki kelnes ir sijonus, sukneles?

 

Tikrai taip! Labai mėgstu sukneles, jos tokios elegantiškos ir padeda kurti labai subtilų įvaizdį. Tai ypač jaučiu vilkėdama ,,Darnos” sukneles! Vilkėdama suknelę moteris tarsi yra įpareigota atrodyti gražiai, nors viską už ją padaro būtent suknelė. Ji suteikia šiltumo, plastiškumo, lengvumo. Kai nežinau, ką rengtis, renkuosi suknelę – tai visada gera idėja! Jaučiu silpnybę ir ilgiems sijonams, tačiau juos renkuosi vasaros metu. Man be galo patinka kaip jie ,,žaidžia” vasaros vėjo glėbyje.

 

img_9319

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Tulpė”

 

Ką Tau reiškia Kalėdos? Kuo Tavo gyvenime ypatingas šis laikas?

 

Kalėdos man visada buvo vienu laukiamiausių laikotarpių, nes šiuo metu galima matyti, kaip laimė užpildo būtį. Nežinau kodėl, bet visi tampa labai dosnūs ir geri, jų širdys prisipildo meilės. Tokia turėtų būti kiekviena diena! Kalėdose man labiausiai patinka tai, kad tris dienas galiu skirti savo šeimai ir pabūti su jais, pasidžiaugti.

img_9083_1

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Žaismas”

 

Turiu nuostabią šeimą, kurios dėka vertinu ne tik Kalėdas, bet ir kiekvieną dieną, už kurią esu be galo dėkinga. Kalėdos ateina ir praeina ir vėl ateina… bet meilė ir laimė – amžinosios vertybės – lieka ir yra užrakinamos širdies formos dėžutėje, kurios niekada nebepalieka.

 

img_9062

Nuotrauka – Syta Letkauskaitė, ,,Darnos” suknelė – ,,Miške” – goo.gl/C3rEMO

Rašykite žinutę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *